Робочий візит у ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН групи європейських експертів Проекту «Підтримка розвитку географічних зазначень в Україні»
Опубліковано: 07.08.2018 р., 20:00 | Автор: Кузьменко Артем
7 серпня 2018 р. у рамках робочого візиту до Одеської області група європейських експертів Проекту «Підтримка розвитку географічних зазначень в Україні» на чолі з ключовим експертом проекту з географічних зазначень Дарко Якшичем відвідала ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН. Метою візиту було надання підтримки в імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, що стосуються географічних зазначень, з метою забезпечення їх захисту та створення можливостей для українських виробників вина.
Зустріч відбулася за участі представників Одеської обласної державної адміністрації, науковців ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова», представників Одеської національної академії харчових технологій, Одеського державного аграрного університету, Асоціації «Виноградарі та винороби Одеської області» та виноградарсько-виноробних підприємств різних форм власності Одеської області (в тому числі ТОВ «ПТК «Шабо», ТОВ «Винхол Оксамитне», Кластер «Фрумушика-Нова»).
У рамках візиту було проведено семінар на тему: «Вимоги ЄС та законодавче забезпечення системи географічних зазначень – практичні приклади у секторі вин і міцних алкогольних напоїв». Захід було організовано Проектом ЄС “Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні” під науковим патронатом ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова».
Увазі присутніх були представлені доповіді на теми:
– «Головні вимоги ЄС у винному секторі та структура майбутнього законодавства для організації спільного ринку вина» (Дарко Якшич, ключовий експерт Проекту ЄС з географічних зазначень);
– «Функціонування наукових та залучених установ в системі географічних зазначень в ЄС – порядок офіційного визнання та захисту» (Стефано Секвіно, старший експерт з питань установ/інституцій в системі захисту географічних зазначень);
– «Функціонування наукових та залучених установ в системі географічних зазначень в ЄС – порядок створення специфікації продукту» (Стефано Секвіно, старший експерт з питань установ/інституцій в системі захисту географічних зазначень);
– «Впровадження законодавства ЄС – функціонування зазначень PDO/PDI (на прикладі PDO «Pergola» Італія),(Стефано Тонеллі, старший юрист-експерт з вин та ароматизованих винних напоїв).
Учасники заходу в ході роботи семінару мали можливість отримати відповіді від представників проекту на хвилюючі їх питання.
Група європейських експертів Проекту «Підтримка розвитку географічних зазначень в Україні», на чолі з ключовим експертом з географічних зазначень Дарко Якшичем також зустрілася з директором, академіком НААН, д.с.-г.н. Вячеславом Власовим. В ході зустрічі зі старшим юристом-експертом з вин та ароматизованих винних напоїв Стефаном Тонеллі були обговорені питання оформлення в Україні продуктів з географічними зазначеннями, українське законодавче забезпечення та необхідність його узгодження з Європейським законодавством. Зі старшим експертом з питань установ /інституцій в системі захисту географічних зазначень Стефано Секвіно було обговорено можливості співпраці зі науковцями та спеціалістами ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова». Також було обговорено питання підтримки в імплементації положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, що стосуються географічних зазначень, з метою забезпечення їх захисту та створення можливостей для українських виробників вина.
Наступні зустрічі з представниками Проекту ЄС «Підтримка розвитку географічних зазначень в Україні» планується провести у вересні та листопаді місяці в Одесі, в рамках щорічних міжнародних науково-практичних конференцій в ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» та ОНАХТ, де буде запрошено всіх бажаючих для обговорення подальшої співпраці з питань захисту географічних зазначень в Україні, налагодження зв’язків та отримання консультацій від міжнародних експертів в галузі виноградарства та виноробства.
Довідково:
Проект ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» реалізується для вин, сільськогосподарської та харчової продукції з 2017 по 2020 рр. Його мета – пошук і встановлення географічних зазначень для продуктів, адже саме вони можуть відобразити унікальні традиції, культурну спадщину та історію України.
Географічне зазначення (ГЗ) – це позначення, що використовується на товарах, які мають певне географічне походження і мають властивості, репутацію або характерні особливості, зумовлені переважно цим місцем походження.