До 150-річчя з дня народження В.О. Гернета
Опубліковано: 01.06.2020 р., 15:33 | Автор: Кузьменко Артем
Володимир Олександрович Гернет народився у 1970 році. Після закінчення середньої школи він вступає до природничого відділу фізико-математичного факультету Одеського університету, де відразу виділяється своїми здібностями серед своїх однокурсників.
У зв’язку з участю в політичному русі В.О. Гернет у 1892 р. був заарештований разом з групою товаришів. Після тримісячного одиночного ув’язнення його випускають під нагляд поліції, після чого його виключають з університету. Тільки через шість років після цього (у 1898 р.) йому пощастило закінчити університет екстерном і одержати диплом 1 ступеня.
У 1898 р. В.О. Гернет стає старшим лаборантом міської хімічної лабораторії в Одесі, а незабаром, показав себе прекрасним хіміком і всебічно освіченим спеціалістом, він одержує призначення на посаду завідувача цієї ж лабораторії. Проте через кілька років В.О. Гернет лишає роботу та у 1910 р. переходить на виноробну станцію. Ще до переходу на станцію В.О. Гернет бере активну участь в організованій при редакції журналу «Вестник виноделия» нараді по боротьбі з фальсифікацією харчових продуктів, головним чином, виноградного вина.
Співробітником «Вестника виноделия» В.О. Гернет стає з 1899 р., в цьому журналі він розмістив ряд своїх статей наукового і науково-практичного характеру. У 1926 р. В.О. Гернет входить до складу редколегії журналу і віддає багато сил як редакційній роботі, так й участі у журналі безпосередньо своїми статтями.
В.О. Гернет був прекрасним педагогом, він викладав хімію і товарознавство у двох комерційних школах в Одесі та користувався великою популярністю серед учнів, захоплююче і цікаво викладаючи свій курс. Згодом він читав курс енохімії на вищих курсах при Станції. На жаль, прекрасно викладений ним курс ніким не був застенографований, а сам В.О. Гернет так і не знайшов часу його надрукувати. В.О. Гернетом відредаговано і значною мірою написано «Руководство к исследованию виноградного вина». Ця книга й до останнього часу не втратила свого значення, а у свій час була настільним посібником кожного енохіміка. Володимир Олександрович був добре знайомий з агротехнікою виноградарства.
В.О. Гернет завідував спочатку місцевими закладами станції, а згодом, при остаточному її переході на Сухій Лиман, виконував обов’язки заступника директора, очолюючи наукову роботу Станції. Він був першим завідувачем виноробної станції Руських виноградарів і виноробів з 1910-1921 р.
В.О. Гернетом були зведені та викладені результати науково-дослідної роботи станції за 20 років її діяльності. Під його керівництвом проводилась підготовча робота по організації центрального державного розсадника, експериментальної бази та опорних пунктів.
Не зважаючи на глибокі та всебічні знання та на величезні заслуги у справі розвитку Станції, Володимир Олександрович був людиною виняткової скромності і волів лишатися непомітним.
До 150-річчя з дня народження В.О. Гернета ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» було підготовано біобібліографічний покажчик наукових праць вченого за 1892–1936 рр. та книжкова виставка.