(Українська) РІШЕННЯ Всеукраїнської науково-практичної конференції та науково – практичного семінару
Published: 14.02.2016 y., 16:30 | Author: Кузьменко Артем
РІШЕННЯ
Всеукраїнської науково-практичної конференції
«Успішне виноградарство в Україні-2016»
та науково – практичного семінару
«Розвиток малого та середнього підприємництва
виноградарсько-виноробної галузі України:
аналіз проблемних питань та шляхи їх вирішення»
(Одеса, 12 – 13 лютого 2016 р., ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова»)
Заслухавши та обговоривши доповіді та виступи, учасники конференції та семінару вважають за необхідне зробити такі першочергові кроки для розвитку виноградно-виноробної галузі України:
- Направити звернення до Верховної Ради України з проханням терміново розглянути і прийняти Закон України про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (№ 2739 від 24.04.2015 р .), що дозволить скасувати дію ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями (500,0 тис. грн.), виробленими з сировини власного виробництва.
- Направити звернення в Державну фіскальну службу Міністерства фінансів України з проханням терміново розробити алгоритм отримання ліцензії на виробництво вин виноградних, плодово-ягідних і напоїв медових при істотному зменшенні кількості дозвільних документів.
- Направити до Міністерства аграрної політики та продовольства України пропозиції про розробку системи контролю винопродукції в Україні на основі створення і ведення Кадастру виноградників і контролю якості вин за допомогою методу аналізу стабільних ізотопів.
- Звернутися до Одеської обласної державної адміністрації та Одеської обласної ради з проханням про виділення коштів ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» на 2016 рік в сумі 1 млн. грн. згідно Регіональної програми розвитку агропромислового комплексу Одеської області на 2014-2018 рр., яка передбачає проведення робіт з техніко-економічного та екологічного обґрунтування розміщення виноградників, а також на придбання для акредитованої по ISO 17-025 (європейський стандарт) хіміко-аналітичної лабораторії ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» приладу для контролю якості вин за допомогою методу аналізу стабільних ізотопів (типу ISOPRIME 100 або аналогічного).
- Копії зазначених вище звернень направити в профільний комітет Верховної Ради України та іншим депутатам Верховної Ради України, керівникам профільних міністерств і організацій, керівництву виноградарських областей України (Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Закарпатська області).
- Доопрацювати та направити у відповідні структури звернення із проханням щодо вирішення наступних проблем виноградарсько-виноробної галузі:
- – змін до Закону «Про виноград та виноградне вино» в частині виключення вин тихих і вин ігристих з підакцизних товарів, створення і ведення кадастру виноградників України як основи контролю якості винопродукції; ампелоекологічного обґрунтування оптимального розміщення виноградників на території України, як обов’язкової складової проектування виноградників і отримання високоякісної продукції, декларування виноградників в приватному секторі та ін.
- – створення в Україні відповідно до Закону (за прикладом Республік Грузія і Молдова) Національного Агентства (бюро) винограду і вина як єдиного органу, який забезпечує управління і контроль, формування політики галузі та визначає стратегію маркетингу вітчизняної винопродукції для створення і просування на міжнародному ринку вітчизняного бренду «Українські вина», розробку оптимальної стратегії інформаційної комунікації між представниками влади, науки і агробізнесу;
- – відновлення дії 1,5% збору шляхом внесення змін до положення Бюджетного і Податкового кодексу України, раніше закріплених Законом України «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства», введення пільгового цільового державного кредитування під мінімальні відсоткові ставки підприємств виноградарсько-виноробної галузі за прикладом виноградарських країн світу;
- – розробки програми підготовки кадрів низової та середньої ланки для виноградарства, а також програми підвищення кваліфікації кадрів шляхом закордонних стажувань;
- – розробки законодавчих та нормативних змін для вирішення ряду проблем галузі, пов’язаних з орендою земельних ділянок під багаторічні насадження та ін.
- – вироблення стратегії вирішення проблем, пов’язаних з анексією Криму, в тому числі питання використання інтелектуальної власності (сорти селекції інституту «Магарач»), питання розширення площ виноградних насаджень та ін.;
- – вироблення напрямків вирішення питань, пов’язаних з імпортом виноматеріалів (в тому числі цінової та митної політики для захисту вітчизняного виробника);
- – розробки стратегії наукового супроводу галузі, в тому числі в частині створення та оптимізації нормативних документів за європейськими принципами (зокрема, положення про вина КНП – вина найвищої категорії якості).
Розроблені матеріали у вигляді відповідних звернень направити до профільних міністерств і організацій при широкому інформуванні громадськості, законодавчих і виконавчих органів.
Учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції «Успішне виноградарство в Україні – 2016» та науково – практичного семінару «Розвиток малого та середнього підприємництва виноградарсько-виноробної галузі України: аналіз проблемних питань та шляхи їх вирішення» – всього 418 учасників і понад 50 організацій агробізнесу, наукових установ, владних структур і мас-медіа.