Конференція «Успішне виноградарство в Україні 2016»
Опубліковано: 13.02.2016 р., 08:14 | Автор: Кузьменко Артем
12 лютого 2016 року у місті Одеса відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Успішне виноградарство в Україні – 2016».
Привітання від учасників конференції:
- від ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» – Ніна Мулюкіна, заступник директора з наукової роботи;
- від міністерства аграрної політики і продовольства України – Віктор Костенко, начальник відділу садівництва, виноградарства і виноробства України (одночасно з привітанням відбулась і доповідь на тему «Сучасний стан і перспективи виноградарської і виноробної галузей»);
- від державної служби інтелектуальної власності України – Інна Шатова, начальник управління правового забезпечення промислової власності;
- від генерального партнера заходу компанії BASF– Олексій Бітюков, кроп-менеджер по спеціальним культурам України, Молдови і країн Кавказу;
- від генерального юридичного партнера компанії «Пахаренко і Партнери» – Вероніка Березанська, координатор з підтримки громадських проектів;
- від Дому марочних коняків «Таврія» – Олександр Феодосов, директор;
- від проекту «Садівництво і Виноградарство
- від проекту «Садівництво і Виноградарство & Напої. Технології та Інновації» – Катерина Конєва, головний редактор;
Виступи:
Слово для виступу взяв Валерій Петров, президент всеукраїнської асоціації виробників продукції виноградарства і садівництва, власник першої в Україні органічної виноробні. В цьому виступі було підняте питання виробництва і сертифікації органічного винограду і вина , також була подана інформація про законодавчі основи органічного виноградарства та порядку сертифікації ґрунтів і виноградарської продукції.
Наступною виступила Анна Гаркун, генеральний директор ТД «Інкерман». Було підняте ряд питань щодо внесення змін у закон України «Про виноград та виноградне вино» зокрема про те що медові та плодово-ягідні напої не є вином і тому необхідно виключити згадування з згаданого закону про «медові та плодово-ягідні вина».
Наступним доповідачем виступив Василій Барабаш, представник Гільдії медоварів України. Під час цього виступу були підняті питання по законодавчим проблемам медоварів в зв’язку зі змінами у Законі України «Про виноград та виноградне вино».
Після перерви слово для виступу взяв Андрій Кошиль, президент Земельного союзу України, учасник робочої групи по земельній реформі у рамках розробки стратегії розвитку сільського господарства, якій презентував доповідь про земельні відносини в Україні та шляхах рішення проблем, які виникають при оренді та розпаюванні землі.
Від агентства інвестиції і розвитку Одеської обласної державної адміністрації виступив Сергій Ільченко, начальник сектора АПК, якій презентував технічні можливості свого підрозділу та закликав всіх присутніх негайно скористатись цими можливостями та запропонувати отриману інформацію для ознайомлення іншим зацікавленим особам.
Слово для виступу взяв Юрій Савченко, технічний кроп-менеджер компанії BASF по спеціальним культурам України, Молдови і країн Кавказу. У своїй доповіді він описав нові фунгіциди проти мілдью та оїдіуму, відмітив тенденцію зниження кількості діючої речовини за рахунок збільшення ефективності (використання допоміжних речовин, прилепачів та ін.).
Наступним доповідачем виступила Юлія Булаєва, кандидат с.-г. наук, старший науковий співробітник відділу екології винограду ННЦ «ІВіВ ім В.Є. Таїрова» з доповіддю на тему «Кадастр виноградників України: реалії та перспективи».
Від ДП МНТЦ «Агробіотех» Виступив Мельников А. (спитати Кучер Г.М. про ім’я). Цей вчений описав нові біорегулятори, механізми їх дії, переваги застосування у виноградарстві. Було запропоновано програму спільної діяльності з ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» по розповсюдженню цих препаратів.
Наступним слово взяв Василь Бойчук, керівник відділу аналітичного обладнання компанії «Хімлаборреактив» з доповіддю на тему «Застосування методу співвідношень стабільних ізотопів (IRMS) для визначення автентичності та походження продуктів виноробства». Суть доповіді була зведена до думки, що використання зазначеного методу повністю унеможливлює будь який відомий на сьогодні економічно значущий різновид фальсифікації виноградних вин, таких як додавання цукрів та етилового спирту не виноградного походження води, гліцерину та ін.
Слово для виступу взяв Сергій Прус директор з розвитку ТОВ «А-ПРОФІ», який у своїй презентації представив лінійку засобів гігієни виновиробництва (миючи, дезінфікуючи засоби) та допоміжного обладнання (фільтрувальний папір стабілізатори бродіння дріжджі дозатори твердих та рідких речовин).
Наступним доповідачем став представник фірми «Інфоіндустрія» Дмитро Гордійчук з презентацією проекту бізнес-розвитку плодівництва України за сприяння Канади «UHBDP».
Круглий стіл:
На круглому столі за участю вищезгаданих доповідачів та інших представників зацікавлених організацій, підприємств установ були обговорені питання торгових марок та географічних найменувань показано різницю між цими поняттями та у цікавій та напруженій дискусії досягнуто певного компромісу, якій вирішено було внести до проекту остаточної резолюції Всеукраїнської науково-практичної конференції «Успішне виноградарство в Україні – 2016».