Візит делегації Міністерства сільськогосподарської, продовольчої та лісової політики, Центральної інспекції з боротьби з фальсифікатом та захистом якості сільськогосподарських продуктів Республіки Італії та Національного Бюро Винограду та Вина Республіки Молдова до ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН
Опубліковано: 18.07.2018 р., 17:30 | Автор: Кузьменко Артем
18 липня 2018 р. ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН відвідала італійська делегація Міністерства сільськогосподарської, продовольчої та лісової політики на чолі з паном Бартоломео Філаделфія. Італійську делегацію супроводжували представники Національного Бюро Винограду та Вина Республіки Молдова.
У межах візиту відбулася зустріч з заступником директора з наукової та інноваційної діяльності ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України, д.с.-г.н., лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки Н.М. Зеленянською та завідуючою відділом екології винограду, к.с.-г.н. Ю.Ю. Булаєвою. Зокрема, були представлені та обговорені основні напрямки наукових досліджень ННЦ “ІВіВ ім. В.Є. Таїрова” в галузі виноградарства та виноробства.
Додатково було приділено увагу ознайомленню з результатами досліджень Інституту з питань створення в Україні винопродукції з зазначенням походження, виділення оптимальних за екологічними умовами територій, що здатні забезпечити виробництво унікальних виноградарсько-виноробних продуктів. Також в рамках зустрічі було представлено напрацювання з питань створення та ведення кадастру виноградників України, з представниками Національного Бюро Винограду та Вина Республіки Молдова обговорено деталі та основні етапи створення бази даних кадастру виноградників, можливості її застосування та забезпечення підтримки на законодавчому рівні, порівняно досвід створення кадастру виноградників в Республіці Молдова та Україні, досягнуто згоди про взаємопідтримку та обмін досвідом.
В рамках візиту гості відвідали хіміко-аналітичну лабораторію відділу виноробства, акредитовану в системі ISO 17025, Музей історії виноградарства і виноробства України та ознайомилися з фондом раритетної літератури Інституту.
Наприкінці зустрічі, високо оцінивши матеріальний рівень та науковий потенціал інституту, пан Бартоломео Філаделфія висловив побажання вже в найближчому майбутньому співпрацювати в напрямках наукового забезпечення питання виробництва в Україні вин з географічним зазначенням та вин з найменуванням за походженням.