Структура відділу розсадництва, розмноження та біотехнології винограду:
- Зеленянська Наталя Миколаївна – завідувач відділу розсадництва, розмноження та біотехнології винограду, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, доктор сільськогосподарських наук.
- Гогулінська Олена Іванівна – в.о. завідувача лабораторії культури винограду in vitro, старший науковий співробітник, кандидат сільськогосподарських наук.
- Бойко Олена Миколаївна – лаборант лабораторії культури винограду in vitro.
- Тулінова Наталя Володимирівна – провідний фахівець лабораторії культури винограду in vitro.
- Артюх Микола Миколайович – в.о. завідувача лабораторії фізіології винограду, старший науковий співробітник, кандидат сільськогосподарських наук.
- Борун Василь Васильович – в.о. старшого наукового співробітника лабораторії фізіології винограду, кандидат сільськогосподарських наук.
- Новицькая-Боровска Наталя Андріївна – науковий співробітник лабораторії фізіології винограду, кандидат сільськогосподарських наук.
- Подуст Наталя Володимирівна – старший науковий співробітник лабораторії фізіології винограду, кандидат сільськогосподарських наук.
- Мандич Олеся Михайлівна – аспірант відділу розсадництва, розмноження та біотехнології винограду.
- Самофалов Михайло Олександрович – аспірант відділу розсадництва, розмноження та біотехнології винограду.
Основні напрямки наукових досліджень:
Вдосконалення технології закладання та ведення маточних насаджень підщепних та прищепних сортів винограду.
- Розробка сучасних технологій виробництва щеплених саджанців винограду, в т.ч. на основі застосування біологічно активних препаратів.
- Розробка екологічно безпечних систем підживлення саджанців винограду на основі ефективних мікроорганізмів.
- Удосконалення прийомів зберігання лози та саджанців винограду в зимовий період.
- Експрес-діагностика стану виноградної рослини в умовах дії стресових факторів із застосуванням біотехнологічних та біофізичних методів досліджень.
- Розробка нових та удосконалення існуючих методів та прийомів розмноження винограду в умовах культури in vitro.
- Удосконалення та впровадження методу культури незрілих насіннєвих зародків винограду in vitro у практичну селекцію.
- Створення колекції цінних форм, сортів та клонів винограду у культурі in vitro для довготермінового зберігання та розробка методів їх рекультивації.
Пропозиції виробництву:
Наявність висококваліфікованих фахівців у відділі розсадництва, розмноження та біотехнології винограду та наявність сучасного обладнання дає можливість:
- Вирощувати на замовлення щеплені саджанці винограду високих селекційних категорій якості, у т.ч. нових сортів, клонів столового та технічного спрямування, проводити кваліфіковані консультації щодо їх виробництва.
- Проводити консультації щодо застосування різних груп біологічно активних речовин на різних технологічних етапах виробництва садивного матеріалу винограду (встановлення оптимальних норм, термінів та можливої кількості вегетаційних обробок).
- За допомогою фізіологічних, біохімічних та анатомо-морфологічних методів дослідження визначати якість лози та урожаю винограду.
- Надавати консультації з обладнання лабораторних приміщень, культуральних боксів та проводити навчання фахівців за напрямом культивування винограду в умовах in vitro.
- Вирощувати на замовлення цінні сорти, клони винограду та інші сільськогосподарські та декоративні рослини в культурі тканин in vitro.
- Створювати та підтримувати у культурі тканин in vitro повільно зростаючу колекцію цінних сортів та клонів винограду для довготривалого зберігання.